Pamiętamy o Twoim bezpieczeństwie. W Hotelu Lechicka przestrzegamy zaleceń Głównego inspektoratu Sanitarnego. Obiekt jest dezynfekowany profesjonalnymi, koncesjonowanymi środkami do dezynfekcji DEZASEPT oraz ozonowany. W Hotelu Lechicka możesz spać i jeść spokojnie.
Atrakcje w Poznaniu
Lista atrakcji, z których można skorzystać w Poznaniu jest bardzo długa. Postarajmy się jednak wybrać kilka, które nadają się na swobodne zwiedzanie zarówno z całą rodziną, w parze, jak i w pojedynkę.
Stary Rynek
Poznań słynie z zabytkowego Starego Rynku i słynnego Ratusza, na wieży którego stykają się rogami dwa koziołki. Rynek został wytyczony w ok. 1253 roku i od tego czasu stanowi centralny punkt miasta. To prawdziwa gratka dla każdego kto odwiedza Poznań. Na samym placu rynkowym znajduje się m.in. kompleks wyjątkowych kamienic, przykuwające uwagę kolorowe domki budnicze, cztery zabytkowe fontanny - Prozerpiny, Apolla, Neptuna i Marsa i renesansowy ratusz, który oprócz funkcji administracyjnych mieści w swoich murach także Muzeum Historii Miasta Poznania.
Idąc uliczkami odchodzącymi od placu Starego Rynku w Poznaniu trafimy na m.in. bogato zdobioną różową fasadę Fary Poznańskiej i historyczny Hotel Bazar, na wprost którego zobaczymy Plac Wolności, a po skosie klasycystyczny gmach Biblioteki Raczyńskich. W samym środku Starego Rynku mieści się budynek Galerii Miejskiej Arsenał, w której wnętrzach znajdziemy wystawy sztuki, a dla najbardziej ciekawskich - stoi tutaj dostępny dla zwiedzających, działający i pokazujący fotografie Fotoplastykon!
Zamek Św. Przemysła
Nad placem Starego Rynku wzgórzu Św. Przemysła góruje Zamek Królewski. Warto odwiedzić ten obiekt, ze względu na możliwość wejścia do wieży widokowej i zobaczenia panoramy miasta z lotu ptaka. Zwiedzający mogą podziwiać Poznań z dwóch tarasów - jednego, zadaszonego i zlokalizowanego niżej - na wysokości 30 metrów i drugiego na samym szczycie. Bilet wstępu wynosi 10/15 zł. We wtorki wstęp jest bezpłatny.
Rogalowe Muzeum Poznania
Muzeum rogala świętomarcińskiego, znajduje się Starym Rynku 41. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, ze względu na interaktywny charakter zwiedzania. Tradycja wypiekania świętomarcińskich rogaliliczy sobie już ponad 150 lat. To nieodłączny element kultury i historii miasta, dlatego będąc w Poznaniu z całą pewnością warto odwiedzić Rogalowe Muzeum.
Zamek Cesarski i dawna dzielnica zamkowa
Poznańska rezydencja niemieckiego cesarza Wilhelma II to jeden z bardziej przykuwających uwagę, zabytkowych budynków Poznania. Zamek zlokalizowany jest przy ulicy Św. Marcina. Na początku XX wieku stanowił główny element dzielnicy zamkowej. Zaraz obok zamku, zlokalizowany jest Park Adama Mickiewicza z reprezentacyjną fontanną, na przeciwko której wznosi się gmach Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki (teatr operowy). W okolicy znajdują się także zabytkowe budynki Uniwersytetu Adama Mickiewicza - Collegium Minus i Collegium Maius.
Dzisiaj budynek zamku nosi nazwę Centrum Kultury Zamek i oferuje całą gamę atrakcji z dziedziny kultury i sztuki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W murach zamku mieści się Kino Pałacowe, muzeum, galeria sztuki, Teatr Animacji, a dla spragnionych odpoczynku wśród drzew - za zamkiem znajduje się otwarty dla każdego ogród/dziedziniec. Na terenie Centrum Kultury Zamek odbywają się liczne wydarzenia artystyczne, w tym festiwale muzyczne i literackie. Nie brakuje także wydarzeń i warsztatów dla dzieci. Z oferty CK Zamek warto skorzystać, bo tam zawsze coś się dzieje. Dla miłośników zwiedzania - na Zamku Cesarskim jest również część otwarta dla zwiedzających, również z przewodnikiem.
Ostrów Tumski i Śródka
Ostrów Tumski to wyspa na Warcie, na której zlokalizowana jest niewielka, historyczna dzielnica Poznania - Śródka. Otaczają ją dwa nurty rzeki - szerszy, zachodni to główny nurt Warty i wschodni - nazywany Cybiną. Zwiedzając Poznań nie można ominąć Ostrowa Tumskiego. Na wyspie stoi najstarsza w Polsce katedra, bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Budowla nie dość, że jest najstarszym polskim kościołem, dodatkowo uznaje się ją również jako miejsce, w którym odbył się chrzest Polski.
Śródka, dzisiaj niewielka dzielnica, kiedyś była niezależnym, pełnoprawnym miastem. Na przestrzeni dziejów straciła jednak większą część swoich zabudowań, głównie w czasie wojny oraz przez budowę drogi - tzw. Trasy Chwaliszewskiej. Teraz stanowi niewielki wycinek urokliwej części miasta, o niezwykłej historii. Spacerując uliczkami Śródki warto obejrzeć mural “Opowieść śródecka z trębaczem i kotem w tle”, zlokalizowanych jest tutaj również kilka ciekawych restauracji, kawiarni i barów.
Ostrów Tumski to także nowoczesne muzeum - Brama Poznania ICHOT. Mieści się w modernistycznym budynku, którego wnętrza wprowadzają zwiedzających w niezwykle interesującą historię Poznania. Atutem muzeum jest jego interaktywność. Samo zwiedzanie odbywa się w słuchawkach, które aktywują się dzięki czytnikowi, którym skanujemy kolejne punkty wystawy. W muzeum można wyjść również na taras widokowy, który oferuje widok na zabudowania Ostrowa Tumskiego i północnej części Poznania. Muzeum jest przyjazne dzieciom.
Nowe Zoo i Stare Zoo
Pomysłem na spędzenie czasu całą rodziną jest na pewno odwiedzenie poznańskiego zoo.
Park zoologiczny w Poznaniu mieści się przy ulicy Krańcowa 81. To drugi pod względem powierzchni ogród zoologiczny w Polsce, do którego każdy miłośnik zwierząt koniecznie musi się wybrać! Na terenie Nowego Zoo jest także coś dla młodych wspinaczy - park linowy.
Stare Zoo mieści się w poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Historyczne miejsce, gdzie swoją siedzibę miał pierwszy ogród zoologiczny w Poznaniu. Dzisiaj pełni rolę edukacyjną i parkową. Na jego terenie mieszkają zwierzęta takie jak: konie, kozy, różne gatunki ptaków, króliki. Tutaj mają swoje schronienie również uratowane z farm futer urocze, białe lisy. Odwiedzenie Starego Zoo to świetny pomysł na rodzinny spacer. Wstęp jest darmowy. Zapłacić należy tylko za wstęp do pawilonu zwierząt zmiennocieplnych.
Poznańskie parki
Marzy się Wam miejska wyprawa na rowerach? Poznań to miasto przyjazne rowerzystom, z mnóstwem ścieżek rowerowych. Jeździć można zarówno po mieście jak i licznych pięknych parkach, czy trasach nad jeziorem.
W Poznaniu zlokalizowana jest bardzo duża liczba parków i zieleńców. W 2019 miasto zostało ogłoszone najbardziej zielonym spośród dużych miast w Polsce. To zaszczytne miejsce udowadnia, że wakacje w mieście mogą być także okazją do obcowania z przyrodą. Wymieńmy więc kilka z poznańskich parków.
Jednym z centralnych poznańskich parków jest Park Wilsona, zlokalizowany na granicy dzielnic Łazarza i Starego Grunwaldu. Zabytkowy park mieści na swoim terenie Palmiarnię Poznańską, do której również warto zajrzeć.
Park Sołacki to urokliwe miejsce w samym centrum miasta, w zabytkowej, willowej dzielnicy Sołacz. Spacer wokół stawów i oczek wodnych zapewni relaks, a duży plac zabaw umieszczony pośród starych, wysokich drzew, zapewni atrakcję dla dzieci i wytchnienie dla rodziców. Stąd już bardzo blisko także do pięknego parku Wodziczki i jeziora Rusałka.
Park Cytadela to największy park zlokalizowany na terenie Poznania. Tutaj znajdą coś dla siebie miłośnicy militariów. W parku swoją siedzibę ma Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii Poznań.
Jeziora w Poznaniu i okolicy
Poznań leży na terenie Pojezierza Wielkopolskiego, co sprawia, że w jego okolicy znajduje się bardzo dużo jezior i gęsta sieć rzeczna. W samym centrum Poznania znajduje się duży, sztuczny zbiornik wodny - jezioro Malta, idealne miejsce na spędzenie czasu całą rodziną. Dodatkowo z samego centrum bardzo łatwo można dostać się nad piękne jezioro Rusałka, przy którym zlokalizowane są liczne tereny rekreacyjne. Jeziorami, do których jest bardzo blisko z centrum miasta są też jezioro Kierskie i Strzeszyńskie.
Spacer po lesie, wycieczka rowerowa, kajakiem, rowerem wodnym czy łódką - poznańskie jeziora zapewniają wszystkie te opcje!
Wymienione punkty turystyczne to tylko niektóre z licznych atrakcji, które oferuje Poznań. Reszta atrakcji czeka na odkrycie, już po Waszym przyjeździe na miejsce!
Zachęcamy do spędzenia urlopu lub weekendu w Poznaniu i skorzystania ze specjalnych pakietów wakacyjnych Hotelu Lechicka.
PAKIET DLA RODZIN 319 zł/ dobę | PAKIET DLA PAR 269 zł/ dobę |
---|---|
Rodziny z dziećmi (do 3 dzieci do lat siedmiu) | Dwie osoby |
Pobyt w apartamencie (sypialnia i pokój dzienny z kanapą dwuosobową) oraz możliwą dostawką | Pobyt w apartamencie (sypialnia i pokój dzienny) |
Śniadanie serwowane między 8.00 a 10.00 | Śniadanie serwowane między 8.00 a 10.00 |
Obiadokolacja serwowana między 17.00 a 21.00 | Obiadokolacja serwowana między 17.00 a 21.00 |
*dzieci powyżej 7 lat dopłata 35 zł/ dobę | |
*2 doby 10% taniej za pobyt dla całej rodziny | *2 doby 10% taniej za pobyt dla pary |
*3 dobry 20% taniej za pobyt dla całej rodziny | *3 dobry 20% taniej za pobyt dla pary |
Ozonowanie oraz dezynfekcja pokojów przed pobytem | Ozonowanie oraz dezynfekcja pokojów przed pobytem |
20% zniżki na BAR | 20% zniżki na BAR |
Zapraszamy do kontaktu z recepcją:
+48 728 414 957
recepcja@hotel-lechicka.pl